Navigácia

 • Ako si vytvoriť rodičovské EDUPAGE konto

  Ako si vytvoriť rodičovské EDUPAGE konto

  RODIČOVSKÉ KONTO EDUPAGE

  Milí rodičia,

  Radi by sme Vás oboznámili s možnosťou vytvoriť si rodičovské konto pre prístup k elektronickej žiackej knižke a ďalším funkciám pre elektronickú komunikáciu so školou.

  PREČO SI VYTVORIŤ KONTO?

  Doteraz Vám boli doručené prístupové mená zhodujúce sa s menom Vášho dieťaťa a s ním aj heslo pre prihlásenie. Ako rodič si však nižšie popísaným postupom môžete vytvoriť automaticky samostatné konto, ktoré má nasledujúce výhody:

  • Pokiaľ máte (alebo budete mať) na ZŠ viac ako jedno dieťa, Vaše rodičovské konto Vám umožní vidieť výsledky všetkých detí naraz pod jedným prihlásením

  • V rodičovskom konte si môžete kedykoľvek bez problémov zmeniť heslo, prípadne aj prihlasovací email

  • V prípade, že budete komunikovať so ZŠ, bude zrejmé, že vystupujete ako rodič a nedôjde k zámene s kontom žiaka

  • Každý rodič (otec aj mama) môže mať samostatné konto. Podmienkou je, že rodič uviedol svoju emailovú adresu v údajoch poskytnutých ZŠ na začiatku školského roku.

  • V budúcnosti, keď predpokladáme spustenie aj ďalších funkcií elektronickej komunikácie bude vytvorenie samostatného žiackeho a rodičovského konta nevyhnutnosťou

  • Rodičovské konto môžete použiť aj v mobilnej aplikácii Edupage

  AKO SI VYTVORIŤ KONTO

  Vytvorenie rodičovského konta prebieha automaticky cez stránku školy v nasledujúcich krokoch:

  1. V internetovom prehliadači prejdite na stránku školy na adrese: https://zsskolska.edupage.org a kliknite na položku „Prihlásenie“, ktorá sa nachádza v pravom hornom rohu

  2. Kliknite na text „Neviem prihlasovacie meno alebo heslo“ nachádzajúce sa pod tlačidlom „Prihlásiť sa“

  1. Zobrazí sa Vám nové okno pre zadanie e-mailovej adresy pre zaslanie prístupového mena a hesla.

  1. Do položky „Email/Používateľské meno:“ zadajte e-mailovú adresu, ktorú ste poskytli ZŠ

  2. Stlačte „Odoslať“

  3. Na Vami zadanú e-mailovú adresu bude zaslaný overovací e-mail s predmetom „Edupage - Prihlásenie“ POZOR: je možné, že sa tento e-mail bude nachádzať v záložke Nevyžiadaná pošta/Spam.

  4. Kliknite na overovací link, ktorý je uvedený v texte mailu 8. Otvorí sa Vám okno portálu edupage,org:

  ****

  ****

  ****

  1. Kliknite na položku „Zmeniť heslo

  2. Otvorí sa Vám okno pre nastavenie/zmenu hesla k Vášmu prihlasovaciemu menu:

  1. Vyplňte do oboch položiek nové heslo a kliknite na „Zmeniť heslo

  2. Prihláste sa na stránke https://zsskolska.edupage.org/ pomocou mena (e-mailová adresa) a hesla (ktoré ste si v predchádzajúcich krokoch zvolili) a používajte výhody rodičovského konta.

   

   

   

 • Program Zippyho kamaráti

  Program Zippyho kamaráti

  Aj tento školský rok pokračujeme v stretnutiach s našim kamarátom Zippym – projekte podporujúcom duševné zdravie detí a rozvoj ich sociálnych a emocionálnych kompetencií.

  Čakajú nás nové príbehy našich kamarátov, s ktorými budeme zdieľať ich radosti a pomáhať im správnym spôsobom riešiť starosti.

  Spolu so Zippym sa budeme učiť ako:

  • požiadať o pomoc
  • vytvárať a udržiavať priateľstvá
  • sa vyrovnať s osamelosťou a odmietnutím
  • sa ospravedlniť a pomáhať druhým
  • riešiť konflikty, či vyrovnať sa so zmenou a stratou

   

  Prostredníctvom zaujímavých hier a aktivít budeme naďalej zlepšovať a trénovať naše zvládacie stratégie, ako aj schopnosť byť empatický.

  Aktivity realizované počas programu majú vplyv na zlepšenie klímy triedy a napomáhajú k redukovaniu šikanovania.

   

  Tešíme sa na spoločné stretnutia so Zippym!

   

   

       PhDr. D Kminiaková

 • V zdravom tele zdravý duch

  V zdravom tele zdravý duch

  Pár dní pred jesennými prázdninami si žiaci 1.B triedy prostredníctvom tohto hesla pripomenuli Svetový deň duševného zdravia. Spolu s našou asistentkou Dušankou Kminiakovou žiaci priraďovali obrázky zdravej a nezdravej výživy k postavičkám Športka a Hamča. Dozvedeli sa, ako správne relaxovať a akým športom by sa mali venovať. Cítime sa dobre najmä vtedy, keď sme zdraví. A to nielen po fyzickej ale aj psychickej stránke. Aktivity, ktoré deti robili počas celého týždňa boli nielen poučné, ale aj zábavné. Ochutnávkou rôznych druhov ovocia deti zakončili skvelý týždeň, v rámci ktorého sa zrelaxovali a utužili si aj kolektívneho ducha.

  Mgr. M. Miadoková

 • Ten jablčník bol jedna báseň,

  Ten jablčník bol jedna báseň,

  zaznelo v 4. A triede 26.10.2023. HODOVALI SME. DOSLOVA A DOPÍSMENA.
  Podonášali sme z domu samé zdravé dobroty, pospájali lavice a  posadali za slávnostný stôl. Pripomínali sme si dva  voňavé októbrové  dni. Svetový deň zdravej výživy a Medzinárodný deň jablka. Od pani asistentky Dušanky sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o zdravej výžive, zdravom životnom štýle a zároveň sme vzdali hold nášmu najrozšírenejšiemu ovociu- jablku. Poznatky, ktoré sme sa o jablku dozvedeli,  sme  na záver opísali v krátkych básňach.
  A kto upiekol ten jablčník ako jedna báseň? Predsa naša pani asistentka Gitka. Stále si budeme pripomínať vetu, ktorú povedala: „Hocikedy upečiem. Aj nabudúce.“
  No povedzte, kto by sa netešil?

                                                                                            Mgr. Magdaléna Sýkorová

 • Timravina studnička

  Timravina studnička

  V stredu (25. 10. 2023) sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy – Timravina studnička. Súťaž sa koná každoročne na počesť spisovateľky Boženy Slančíkovej-Timravy, ktorej život a dielo je späté s Novohradom. Tento rok sa súťaže zúčastnili šiesti žiaci a ich umiestnenie je nasledovné:

  I. kategória:

  1. miesto – Melissa Hazuchová (4. A), Samuel Kolda (2. A)
  2. miesto – Lenka Dováľová (3. A)
  3. miesto – Liliana Skýpalová (2. A)

  II. kategória:

  1. miesto – Matúš Kubelka (6. A)
  2. miesto – Nela Paulenková (5. A)

  Traja žiaci postupujú z prvého miesta do regionálneho kola. Všetkým recitátorom ďakujeme, že sa svedomito pripravili, prejavili pozitívny vzťah k slovenskej literatúre a objavujú čaro umeleckého prednesu.

   

  PhDr. Katarína Koldová

 • Svetový deň sporenia vyhlásili bankári pred takmer 100 rokmi.

  Svetový deň sporenia vyhlásili bankári pred takmer 100 rokmi.

  31.10. si pripomíname Svetový deň sporenia. My sme si tento deň tiež chceli pripomenúť prostredníctvom finančného odborníka na našej ZŠ Školská 3, v Poltári.

  A preto ...

  Aj naši žiaci už vedia, aké je náročné pre ich rodičov, alebo každého, kto sa o nich stará, rozdeliť financie tak, aby každý bol spokojný a boli finančne pokryté všetky náklady na domácnosť. Dňa 24.10 im o tom prednášala pani Dana Henžeľová, zamestnankyňa banky, a žiaci sa snažili porozumieť otázkam, ktoré ich ešte teraz nezaťažujú, ale raz určite budú. Otázky príjmov a výdavkov, sporenie, či šetrenie, boli témy, na ktoré žiaci celkom pekne diskutovali a dostávali odpoveď. Prednáška bola určená pre žiakov ôsmych a deviatych ročníkov, žiaľ  jedna deviata trieda mala iný program a nemohla sa prednášky zúčastniť, čo nás trocha mrzí. Nie je však všetkým dňom koniec a uvidíme, čo prinesú ďalšie mesiace, možno sa tiež aj pre nich podarí ešte niečo podobné zorganizovať.

  Momentky z akcie  si môžete pozrieť cez paddlet - tu kliknúť

   

  Mgr. Mária Kozáková

 • Halloween, alebo dušičková párty?

  Halloween, alebo dušičková párty?

  Veru nie je to náš slovenský zvyk, ani sviatok...pôvodne pochádza od keltov a neskôr sa dostal do Ameriky. Kelti oslavovali svojich zosnulých, a pripomínali si ich na prelome leta a jesene, v čase jesennej rovnodennosti, a neskôr v prvých novembrových dňoch...My nie sme kelti ani Američania, ale neubránili sme sa ich vplyvu, a už i naši žiaci chcú oslavovať halloween. Niekedy nevieme , aké stanovisko zaujať, či sa pripojiť , či kritizovať... my v 5.B v ZŠ Poltár sme si povedali, že si svojich zosnulých predsa všetci uctievame na cintorínoch a smerujeme v týchto dňoch takmer všetci „na hroby“, veriaci sa modlia, iní zapaľujú sviece...to sú naše „ dušičky“...avšak v škole máme aj angličtinu, ľudia dnes nesedia iba doma, a vidia aj iné krajiny a ich zvyky...tak sme sa dnes „ poameričtili“ aj my a urobili si krátku minipárty...ďakujeme všetkým ochotným a obetavým rodičom, ktorí nám prispeli na občerstvenie. Deti si trochu zatancovali a zabavili sa...naše spoločné podujatia sa nám páčia...tešíme sa na ďalšie...

   

  Fotky z akcie si môžete pozrieť na padlete - tu kliknúť.

   

  Mgr. Mária Kozáková

 • Mixvolejbal turnaj

  Mixvolejbal turnaj

  V stredu 25.10.2023 sa naši žiaci stretli na ďalšom športovom popoludní. V mestskej telocvični sa konal turnaj v mixvolejbale ročníkov 7. - 9. žiakov ZŠ Školská  . V zápasoch hraných systémom každý s každým na jeden set do 25, sa stretli štyri družstvá: 9.A, 9.B, 8. ročník, 7.ročník. Žiaci si s chuti zasúťažili, odreagovali sa a ukázali kladný vzťah k tomuto športu.

  Po vyrovnaných zápasoch sa z víťazstva tešil kolektív 9.B, 2.m. - 7.ročník, 3.m. - 9.A, 4.m. - 8.ročník.

  Všetkým, komu nechýbala odvaha,  ďakujem za účasť a oduševnený výkon.

    

  Mgr. Urda Ivan 

 • Deň jablka a zdravej výživy v 1.A triede.

  Deň jablka a zdravej výživy v 1.A triede.

  21. október je vyhlásený za Svetový deň jablka. V stredu 18. októbra prebiehali v našej triede aktivity nielen s touto témou. Žiaci sa oboznámili s prospešnosťou jablka pre ľudské zdravie. Deti si pochutnali na jablkovej torte a jablkovej šťave. Sprievodnou akciou boli aj tvorivé dielne na tému „Najkrajšie jabĺčko“.

  V tento deň do našej triedy zavítala Dušanka, aby žiakom pri príležitosti Svetového dňa výživy zdôraznila potrebu zdravého stravovania sa. Výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie.

  Cieľom programu je dosiahnuť zníženie energetického príjmu, príjmu tukov, najmä živočíšnych, ďalej cholesterolu, sacharidov a soli v strave. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín a dostatok pohybu. Žiaci 1.A triedy  si tento deň pripomenuli zdravou desiatou a zaujímavou prednáškou, ktorú si pre nás pripravila koordinátorka prevencie Dušanka. Pri hravej aktivite sa žiaci zapájali a priraďovali vhodné obrázky ku kamarátom Športkovi a Hamčovi.

  Všetky aktivity v rámci Svetového dňa zdravej výživy sa nám vydarili a dúfame, že aspoň v tento deň sme sa všetci zamysleli nad znením príslovia: Zdravá výživa je základ zdravia.

   

   

                                                                                 text: Mgr. A. Telek Nociarová

                                                                                 foto: PhDr. D. Kminiaková

 • Zdravo – hravo

  Zdravo – hravo

  ,,Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie“ – La Rochefoucauld

       Vyvážená strava je základom zdravia každého z nás, preto potreba zakotviť v deťoch správne stravovacie návyky spojené s dostatočným pohybom je mimoriadne dôležitá už od útleho veku.

  V duchu tejto myšlienky sa počas celého týždňa nieslo vyučovanie v triedach 1. a 2. ročníkov. Prostredníctvom zábavno – náučnej aktivity  k deťom zavítali kamaráti Športko a Hamčo, s ktorými spoznávali zdravý a nezdravý životný štýl. Naši zruční a šikovní prváčikovia prostredníctvom tvorivých dielní lepili a dotvárali jabĺčka. Odmenou pre nich bol výborný zdravý jablkový koláčik, ktorý pre nich pripravila ich. p. učiteľka Andrejka.

  Druháci si preverili svoje vedomosti v zeleninovo – ovocnej maxikrížovke, kde mali možnosť zdokonaliť sa v rozpoznaní jednotlivých druhov ovocia a zeleniny. V rámci matematiky si otestovali vedomosti v zdravých príkladoch. Atmosféru pri práci nám spríjemňovali dobroty od p. učiteľky Alenky, ktorá pre svojich žiakov pripravila zdravý šípkový čaj s citrónom, priniesla oriešky či lieskovce.

  No a ako by to bolo, keby sme sa v rámci matematiky nezdokonaľovali vo finančnej gramotnosti.  Vybrali sme sa teda do obchodu, kde sme si pozreli ponuku ovocia a zeleniny, či cereálneho pečiva a ostatných zdravých výrobkov. Všímali sme si aj ceny potravín, pretože vedieť si zadeliť peniažky na nákup je tiež veľmi dôležité. Do školy sme si so sebou odniesli mlieko, z ktorého žiaci vyrobili vynikajúci banánovo – mliečny koktail. Nechýbali nám ani zdravé ovocné taniere, z ktorých sa šírila vôňa široko-ďaleko. Druháci ich dokázali krásne naaranžovať z ovocia, ktoré si priniesli. Týmto zdravým sladkostiam nikto z nás nedokázal odolať. Rozvoniavali nám aj varené gaštany, ktoré sme si v našej školskej kuchynke pripravili a vychutnali na konci nášho skvelého dňa.

       Každý mesiac v roku nesie so sebou významné dni, ktoré stoja za povšimnutie a zamyslenie sa. Október nám so sebou priniesol Deň zdravej výživy, Deň jablka a v neposlednom rade aj Deň duševného zdravia. V našej škole sa snažíme žiakom vštepovať do života správne návyky, a to aj pripomínaním si takýchto dní. Kladieme dôraz nielen na fyzické zdravie, ale učíme deti vedieť si chrániť aj zdravie duševné.

  V dnešnej uponáhľanej dobe si mnoho rodičov ani nevšimne, ako ich deti vyrastajú. Svet je plný počítačov, mobilov či tabletov. Prechádzka na čerstvom vzduchu je nahrádzaná časom stráveným doma za televíznymi obrazovkami. Zdravie máme len jedno, preto spomaľme a zamyslime sa, či robíme všetko preto, aby sme si ho uchránili.

   

        Životný štýl, a najmä ten zdravý je len a len v našich rukách...

   

   

                                                                                                     PhDr. D.Kminiaková

 • Obri oceánov aj v Lučenci

  Obri oceánov aj v Lučenci

  Žiaci 5.B - ide sa na exkurziu! V Lučenci v synagóge nás čakajú...a tak sme sadli na vlak a išli sme...Pár minút vlakom a boli sme tam. Škoda len, že nás trochu zaskočilo počasie, slnko sa skrylo a bolo dosť chladno...ale išli sme dosť rýchlo, aby sme tam prišli na čas, a tak sme sa trochu zohriali.
  Výstava Obri oceánov nám priblížila veľké ryby a tvory, ktoré nemáme šancu vidieť naživo v mori, ani v oceáne. Páčilo sa nám, na poschodí sme dokonca počuli nahrávky zvukov týchto rýb. Po výstave sme išli na občerstvenie a nákupy do obchodov...bolo nám fajn.
  Začíname spoznávať nové veci a seba vzájomne. Tešíme sa na ďalšie aktivity.

   

  Mgr. Mária Kozáková

 • Policajná akcia na 1. stupni

  Policajná akcia na 1. stupni

  Práca polície je veľmi náročná, častokrát pri nej jej príslušníci nasadzujú svoje životy. V piatok 13. októbra zavítala do našej školy pani policajtka Janka Lempochnerová, aby žiakom 1. stupňa  porozprávala  o práci polície. Jej úlohou je vykonávať dohľad nad verejným poriadkom v našom meste, chrániť život, zdravie a majetok občanov, chrániť životné prostredie v meste. Policajtka im ukázala policajnú výzbroj a výstroj, ktorú používa pri práci. Žiaci si mohli s nadšením vyskúšať reflexnú a nepriestrelnú vestu, policajné čiapky, dokonca aj putá, obušok a zastavovací terč.

  Zaujímavé boli vlastné skúsenosti policajtky, o ktorých  deťom rozprávala vhodnou a zaujímavou  motiváciou. Vo  voľnom rozhovore deti komunikovali o všetkom,  čo ich zaujímalo. Zamerali sa na dodržiavanie pravidiel, ktorými sa máme v živote riadiť, na dodržiavanie školského poriadku, na  zásady slušného správania na ceste, na chodníku, pri jazde na bicykli, na  pravidlá a nebezpečenstvo  kontaktu s cudzími osobami a zvieratami.
  Na záver si pri obhliadke služobného  motorového vozidla  vyskúšali vysielačku, maják a terčík.

  Beseda  zanechala u detí  zážitky a motivovala ich ako byť čestným, statočným a disciplinovaným človekom.

  Ďakujeme a tešíme sa na opätovnú návštevu pani policajtky.

   

                                                                 Text: Mgr. A. Telek Nociarová

                                                                 Foto: kolektív učiteliek 1. stupňa

 • Výroba šarkanov v ŠKD

  Výroba šarkanov v ŠKD

  Prichádza jeseň🍁 🍂 🍃 a k nej neodmysliteľne patria aj šarkany...Dňa 9.10.2023 sme si aj my s deťmi vyrábali šarkanov, kde deti preukázali svoju kreativitu a prekvapili rozmanitosťou a farebnosťou... Pozrite sa sami😍                                                                                                                                   

  Kolektív ŠKD 

   

   

 • GAŠTANKOVO V ŠKD

  GAŠTANKOVO V ŠKD

  V dňoch 5.10. a 6.10.2023 sa nás ŠKD premenil na „GAŠTANKOVO“. Symbolom prichádzajúcej jesene nie sú len opadané farebné listy zo stromov. Deti v tomto období s potešením zbierajú gaštany a vyrábajú z nich zábavné postavičky, hračky, alebo malé predmety. Deti v ŠKD vytvorili slniečko, kvietok, dekorácie do kvetináčov, pavúčikov, zajkov, kocku a pod. Hravé tvorenie im prinieslo relax a radosť. Pritom sme zapojili jemnú motoriku, estetické zručnosti a rozvíjali si kladný vzťah k prírode. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zapojili do zberu gaštanov. ĎAKUJEME.  

                                                                                                               Pani vychovávateľky Evka, Miška, Janka

 • Zaváranie v ŠKD

  Zaváranie v ŠKD

  Rozdala už pani Jeseň deťom sladké dary, ponúkla ich pohárikom kompótovej šťavy.                              

  Odletela nebadane na jesennom vetre, hľaďte deti, padá lístie, obliekajte svetre.

  V dňoch 25.9.2023 – 27.9.2023 sa v našom školskom klube detí konalo „Zaváranie v ŠKD“. Jeseň je už v plnom prúde. Ako uchovávať jesenné dary z prírody? Počas rozhovorov s deťmi sme si rozširovali poznatky o uskladňovaní ovocia a zeleniny. Spomenuli sme si predovšetkým zaváranie. V školskom klube detí sme zavárali, hoci len z papiera, ale o to viac sme si priblížili danú tému. Deti si rozvíjali kreativitu a vzťah k výtvarnému umeniu. Naše umelecké diela nájdete vo fotogalérii.

                                                                                                       Vaše pani vychovávateľky Evka, Miška, Janka

 • Futbalový turnaj

  Futbalový turnaj

  V stredu 11.10.2023 sa na našom ihrisku za školou konal futbalový turnaj starších chlapcov . V zápasoch hraných systémom každý s každým sa stretli štyri družstvá: 9.A, 9.B, 8. ročník, 7.ročník. Vekový rozdiel hráčov nebol badateľný a zápasy boli vyrovnané. Z víťazstva sa na koniec tešili žiaci 8. ročníka. 

   Záver tohto slnečného športového popoludnia bol doplnený pri vyhodnocovaní o sladkú odmenu, ktorú každému účastníkovi doprialo riaditeľstvo školy.

   Osobitne bol odmenený najlepší strelec turnaja, trojgólový  Jano Samko z 9.B triedy. 

  Tešíme sa na ďalšie podobné športové stretnutia.

  Mgr. Urda Ivan

 • Návšteva včelieho kRaja

  Návšteva včelieho kRaja

  Včelí kRaj je vzdelávacia včelnica v Liešnici pri Kokave nad Rimavicou. Práve tam vycestovali vlakom naši tretiaci. Pod vedením Ing. Dávida Turčániho sa tam realizuje jedinečný projekt zameraný na spoznávanie života včiel a včelárov. Chceli sme si to aj my vyskúšať, aké je to byť včelárom, nazrieť do úľa, dozvedieť sa všetko potrebné a zaujímavé o fascinujúcom živote včiel, ochutnať rôzne druhy medu a tiež vyrobiť si vlastné sviečky zo včelieho vosku. Bolo to úžasné predpoludnie, počas ktorého sme zažili krásne chvíle.

   

  PaedDr. Anna Bodnárová

   

 • Didaktické hry 

  Didaktické hry 

  Dňa 8.9.2023 sme si pre žiakov našej školy pripravili v rámci didaktických hier rôzne športové súťaže. Deti nám predviedli svoje pohybové zručnosti. Areálom sa ozýval detský smiech a na ich  tvárach žiaril úsmev. Veríme, že si tento deň užili. 

  Mgr. Kochanová

   

 • Letný prímestský tábor

  Letný prímestský tábor

  "PLAVBA ZA PIRÁTSKYM POKLADOM"

  Dnes 14.8.2023 sa u nás aj počas prázdnin otvorili dvere našej školy pre deti, ktoré si užijú prímestský letný tábor "Plavba za pirátskym pokladom".

  Pre deti sme si pripravili na celý týždeň množstvo aktivít a dnes, aby sa z nich stali ozajstní piráti si vlastnoručne vyrobili ďalekohľad, kompas, pásku cez oko a nechýbal ani pirátsky klobúk. Ako by to bolo bez spevu? To predsa nejde, naučili sme sa a zaspievali sme si aj pirátsku hymnu... A samozrejme pohyb je tiež dôležitý a tak sme sa rozhýbali pri štafetových hrách... Už teraz sa tešíme na zajtrajší deň.

  2. deň prímestského letného tábora "Plavba za pirátskym pokladom"

  Pre deti sme aj na tento deň pripravili množstvo zaujímavých aktivít. Nemohla chýbať výroba pirátskej vlajky, veď každý piráti ju musí mať a spoločnými silami sme si vyrobili aj kormidlo, aby sme si mohli určovať správny smer. Zahrali sme sa hry s vodou, ktoré sa všetkým deťom veľmi páčili a zároveň sa pri nich v teplom letnom dni aj osviežili. Ďakujeme za ďalší krásny deň.

  3. deň v letnom prímestskom tábore sme sa previezli aj na koníkoch...Ďakujeme Ranč Megi ! 

  4. deň letného prímestského tábora

  Zábava, detský smiech, ale aj kreativita našich detí nechýbala ani v tento deň na našom školskom dvore... Zahrali sme sa hry, pri ktorých sa učia spolupatričnosti, trpezlivosti a sily spájajú v tímového ducha♥️.... A svoju kreativitu pretavili do krásnych malieb na drevo.

  5. deň prímestského letného tábora "Plavba za pirátskym pokladom"

  Tak ako všetko sa raz končí aj naša plavba za zábavou, zážitkami, spoznávaním nových kamarátov, tvorením, kreativitou sa dnešným dňom skončila a my ďakujeme všetkým deťom v skupinkách pirátov🏴‍☠️ , chobotničiek🐙 , rybičiek🐠 a námorníkov⚓ za všetky krásne chvíle s nimi🥰 🥰 🥰 . Zároveň sa chceme poďakovať našim pani vychovávateľkám Evke, Janke, Miške a pani asistentkám Aničke, Gitke a Maťke.

 • ŠKD NA STANOVIŠTIACH

  ŠKD NA STANOVIŠTIACH

  V dňoch 28.6.2023 a 29.6.2023 deti z ŠKD maľovali a skrášľovali v našom školskom areáli betónové plochy a taktiež mali možnosť prechádzať viacerými stanovišťami. Pri maľovaní sa nám podarili jednoduché motívy, ako napríklad stonožka, motýľ, slniečko, kvietky a nechýbal tu správny chlapec & správne dievča. Hneď vedľa nás bola relaxačná zóna s dekami, kde si deti mohli počas poobedných teplých dní oddýchnuť a zregenerovať sily. Ďalšie stanovištia mali pohybový charakter - súťaž v rýchlosti a obratnosti, v triafaní na cieľ a v prekonávaní prekážok. Medzi obľúbené stanovište zaradili deti aj spoločenské hry. Jedno stanovište sme však mali všetci spoločné a to bolo zamerané na čistenie, zber drevených konárikov v našom areáli. Všetci ste boli perfektní a zaslúžite si pochvalu.

                                                                                                                            Kolektív ŠKD

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Ulica školská č.3, 98701 Poltár
 • riaditeľ školy: 0911 310 019
  +421 047 4222315

  vedenie@zsskolpoltar.edu.sk

Fotogaléria